در حال بارگزاری لطفا منتظر بمانید!!

آموزش مشاهده میزان منابع مصرف شده از سرور در هاست‌های اشتراکی

از آنجایی که میزان مصرف منابع سرور در هاست‌های اشتراکی محدود است، امکان دارد برخی از مشترکین به دلیل مصرف بیش از حد منابع سرور با مشکلاتی هم‌چون کندی سرعت و یا از دسترس خارج شدن سایت مواجه شوند.

زمانی که با این مشکلات مواجه شدید برای اطمینان از اینکه مشکل از مصرف بالای سایت خود می‌توانید از طریق راهنمای زیر به بررسی مصرف وب‌سایتتان از منابع سرور بپردازید.

  • ابتدا با استفاده از اطلاعات میزبانی وارد سی پنل شوید.
  • در بخش Metrics وارد قسمت Resource Usage شوید.
  • پس از ورود درصورتی‌که میانگین مصرف شما از منابع سرور بالاتر از حد مجاز باشد، در صفحه اول با ارورهایی همانند ارور زیر مواجه می‌شوید:

به‌عنوان مثال؛ مصرف CPU این هاست در میانگین بیش از حد مجاز بوده است که باید توسط برنامه‌نویس و طراح سایت بررسی شود.

  • بر روی Current usage کلیک نمایید.
  • همان‌طور که مشاهده می‌نمایید در این قسمت اطلاعات بیشتری قابل‌مشاهده است. به‌عنوان مثال شما می‌توانید مصرف سایت را از بازه‌های زمانی و ساعات مختلف به‌صورت دقیق مشاهده نمایید.
  • در قسمت انتهایی نیز اطلاعات جزئی‌تری از مصرف شما قابل‌مشاهده است.

بررسی این اطلاعات می‌تواند کمک شایانی به طراحان سایت و برنامه‌نویسان باشد تا بتوانند به بررسی دقیق سایت و بهینه‌سازی سایت و اطلاعات بپردازند.

در برخی مواقع نیز ممکن است طراحان سایت و برنامه‌نویسان امکان بهینه‌تر کردن کدهای سایت را نداشته باشند؛ در این مواقع باید سرویس میزبانی خود را ارتقاء دهید.

برای مشاهده قیمت‌ها و شرایط مربوط به هاست اشتراکی، خدمات میزبانی وب و همچنین انتقال سایت خود به دیتاسنتر بایت سرور، اینجا کلیک کنید.

به‌عنوان‌مثال؛ درصورتی‌که از هاست‌های اشتراکی معمولی شرکت بایت سرور استفاده می‌نمایید، باید به هاست لینوکس حرفه ای منتقل شوید .

, , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *